Testünkön rendkívül sokféle bőrelváltozás található, melyekre érdemes mindig odafigyelni, hiszen amellett, hogy sérülékenyek – gyakran az öltözködés során okoznak gondot -, komoly egészségügyi kockázatot is jelenthetnek.
A leggyakrabban előforduló bőrelváltozások, melyek eltávolítása a sérülések elkerülése érdekében javasolt lehet:
Bármilyen okból – esztétikai vagy egészségügyi – döntesz a bőrelváltozás eltávolítása mellett, biztonságod érdekében minden esetben sebészeti eljárást alkalmazunk és az eltávolított bőrnövedéket szövettani vizsgálatnak vetjük alá. A bőrelváltozások eltávolítását sebészeti szakorvosi konzultáció előzi meg, amely során a sebész szakorvos megvizsgálja az elváltozást és részletesen tájékoztat a beavatkozás menetéről.
Keloid hajlam esetén megfontolandó, hogy érdemes-e eltávolítani az elváltozást, hiszen lehet, hogy a seb csúnyán fog gyógyulni.
A bőrelváltozások sebészeti úton, kimetszéssel történő eltávolítására minden esetben helyi érzéstelenítésben kerül sor. Az alapos fertőtlenítést követően a plasztikai sebész kendővel takarja be az érintett testrészt, amely alól csak az eltávolítandó elváltozás látszik ki.
Szike segítségével babérlevél alakban metszést ejtve eltávolítja a bőrelváltozást, majd varratokkal (érzékenyebb területek esetén kétrétegűekkel) zárja össze az érintett bőrfelületet. A beavatkozás után nincs szükség kórházi benntartózkodásra, azonnal hazamehetsz. A varratok eltávolításáig óvnod kell az érintett bőrfelületet a víztől.
A dermoid ciszta bőr alatti csomó, mely a keresztcsont és a farokcsont felett, a farpofák között jelenik meg. Az elváltozás kialakulásának pontos okát nem ismerjük, de a bőrfelszín alatt maradt, hajszálszerűen megerősödött szőrszálnak vagy akár a fogszövetnek szerepe lehet a megjelenésében. Jellemzően a sok szőrrel rendelkező és az ülő munkát végző emberek hajlamosabbak a dermoid cisztára.
A dermoid ciszta lehet nyugalmi, illetve gyulladásos állapotban. Nyugalmi állapotban váladékozhat, azonban fájdalmat legtöbbször nem okoz. Gyulladt állapotában erős fájdalommal, duzzanattal, bőrpírral, lázzal járhat, és könnyen eltályogosodgat. Mivel a tályog magától nem gyógyul meg, ezért gyulladt dermoid ciszta esetén azonnal orvoshoz kell fordulni a problémával.
A lipóma zsírsejtekből álló, jóindulatú, tokkal körülvett elváltozás, mely kialakulhat bárhol a testen. Leggyakrabban karon, törzsön vagy lábon jelenik meg, de nem ritka az arcon, illetve a nyakon sem.
A lipóma fájdalmatlan, általában jól körülhatárolható csomó. A kisebb (kb. 5 cm) zsírcsomó egészségügyi kockázatot nem jelent, azonban nagyobb nagyság (6-7 cm átmérő) esetében nyomást gyakorolhat a környező területre, mely indokolttá teszi az eltávolítását.
Ha szeretnél megszabadulni zavaró bőrelváltozásaidtól, kérj időpontot sebész szakemberünkhöz.
A sebészeti konzultáció díját itt találod.
Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy először értesülj akcióinkról, limitált tartalomért, VIP akciókért.
Csúcstechnológiás lézer- és anti-aging központunkban a komplex kezelésekre és az egészséges, esztétikus test elérésének támogatására törekszünk.