Az emberek hajlamosak a plasztikai műtétről azt gondolni, hogy egy csapásra megoldja minden problémájukat a külsejükkel kapcsolatban. Nos, ez csak részben igaz. Valóban vannak olyan eljárások (például egy fül- vagy orrplasztika), ami után a páciensnek semmi különösebb teendője nincs, csak meg kell várnia a teljes gyógyulást. És az is igaz, hogy minden műtét után hatalmas a változás. Bizonyos esetekben ugyanakkor magunknak is tennünk kell azért, hogy a műtéttel elért pozitív változások meg is maradjanak. Ez néhányszor gyökeres változásokkal jár az életmódot illetően, különösen akkor, ha a plasztikai műtét célja a zsírtöbblettől való megszabadulás volt.
Nem elég csak a műtét?
A zsírleszívás nagyon sokat tud segíteni akkor, amikor a súlyfelesleg zömétől már megszabadultunk, vagy ha nagy többlet nincs, de itt-ott vannak zsírpárnák, amiket nem tudunk eltüntetni. Nem árt azonban tisztában lenni azzal, hogy a történet nem áll meg ott, hogy leszívják a zsírt, és szép karcsúak leszünk. Ha tovább folytatjuk az addigi életmódunkat, vagy nagy megkönnyebbülésünkben nekiállunk édességet enni, nassolgatni, egészségtelen, hizlaló ételeket enni, rövid időn belül szembesülhetünk azzal, hogy a leszívott zsír bizony visszatért, és ugyanott tartunk, mint a műtét előtt. Ez bizony a saját felelősségünk: nem szabad a műtétet követően elégedetten hátradőlni és igenis tenni kell azért, hogy a műtét eredménye hosszabb távon is látható legyen.
A fiatalító műtétek után is számít az életmód
Azt hihetnénk, hogy az arcfiatalító műtétekre ez nem vonatkozik, pedig nagyon is érdemes odafigyelni utána az életmódunkra. A folyamatos kialvatlanság, a dohányzás, az éjszakázások, a túlzott mértékű alkoholfogyasztás, a nem megfelelő mennyiségű folyadékbevitel mind hozzájárul a bőr korai öregedéséhez. A plasztikai műtét eredményét így csak rövid ideig élvezhetjük, hamarosan újra megjelennek a szarkalábak, barázdák, ráncok, megereszkedik a bőr. Ha azonban odafigyelünk arra, hogy minél kevésbé segítsük elő a bőr öregedését, tovább tart az eredmény.