Konzultáció során a hajgyógyász egy komplex kezelési tervet állít fel a hajhullás típusa, hajszálak vizsgálata és a hajnövekedési fázis, valamint a fejbőr diagnosztizálása alapján.
Az alapján, hogy milyen típusú a hajhullásod/milyen területen tapasztalod a hajhullást, valószínűsíthetőek a hajhullás okai, mint például: fizikai és lelki fáradtság, korábbi vagy meglévő betegség, felszívódási zavar, hormonális problémák, vitamin- és ásványianyag hiány, nem megfelelő fejbőr és hajápolás stb.
A lézeres hajhullás kezelés alkalmas az androgén alopécia, azaz a férfias típusú hajhullás, valamint az alopecia areata, azaz a foltos hajhullás illetve telogén effluvium eseteinek kezelésére.
Androgén hajhullás egy genetikai eredetű állapot, amely többnyire férfiakat érint, de nőknél is előfordul. A férfiaknál akár a korai 20-as éveikben jelentkezhet a férfias típusú kopaszodás, amikor a haj a homlok és/vagy a fejbúb irányából indulva fokozatosan ritkul. Nők esetében az androgén eredetű hajhullás másként jelentkezik: náluk a teljes fejbőrön megritkul a haj, ami különösen a választéknál, a fejtető területén feltűnő. Az alopecia areata vagyis a foltos hajhullás kiváltó okai ismeretlenek, következtében teljesen tar, kerek vagy ovális foltok jelennek meg a fejbőrön. A telogén effluvium a haj átmeneti hullásával és a hajszálak elvékonyodásával járó állapot, ilyenkor a normálisnál nagyobb számú hajhagyma kerül nyugalmi fázisba.
A konzultáció folyamán sor kerül a hajhagymák tápanyagellátásának, a haj hosszának és struktúrájának vizsgálatára, amely során a hajterapeuta a hajat érő hatásokat is vizsgálja (hajvasalás, vegyi anyagoknak való kitettség és a haj hidratáltságának elemzése).
A fentiek függvényében a hajterapeuta összeállítja a helyes fejbőr és hajápolási rutint számodra és meghatározza azon táplálékkiegészítőket, amelyek tartalmazzák azokat az ásványi anyagokat és vitaminokat, amelyek a haj növekedéséhez szükségesek.
A következő lépés a vérvétel, annak érdekében, hogy a hajhullás belső okairól pontosabb képet kapjunk. A vérvételi eredmény és a hajdiagnosztika eredményei alapján kerül sor a kezelési terv véglegesítésére.
Végül, szakképzett lézerspecialistáink megkezdik a ResurFix lézeres hajstimulációs eljárást az előírt kezelési terv alapján. A kezelés első fázisában a haj növekedésének útját álló fibrózisos területek kezelése történik, a defibrotizációt a vellus hajak (finom, puha, szinte láthatatlan hajszálak) megjelenéséig végezzük, ezt követően a megjelent hajkezdemények erősítésére megkezdjük a stimulációs kezelést a sejtosztódást fokozását célozva. A vellus hajak terminális hajjá válását követően az angiogenezis (érképződés) stimulálásával folytatjuk a lézeres hajterápiát. Az eredmény fokozása érdekében a lézeres hajkezelés kiegészíthető revitalizáló orvosi mezoterápiás hatóanyag bevitellel vagy növekedési faktorok és őssejtek beinjektálásával járó saját vér terápiával.
A sikeres hajterápiát követően évente ajánljuk fenntartó célzattal (kb. 3 alkalommal) a stimulációs és az angiogenezis fázis ismétlését.