Egészséges hajnövekedés esetén egy- egy hajhagymából akár 2-4, egyformán erős, vastag hajszál is nőhet egyszerre, de a hajhullással érintett egyének fejbőréről készített felvételeken gyakran látunk üres tüszőket, amelyekből egyáltalán nem nő haj, illetve olyan tüszőket, amelyekből csak 1-1 elvékonyodott, gyenge hajszál nő, ennek okai azonban sokfélék lehetnek.
Görgess lejjebb a részletekért!
A haj növekedése havonta körülbelül 13 milliméter, ami elképesztően gyors növekedést jelent. Az aktívabb nyári hónapokban pedig még ennél is többet nőhet a hajunk.
Azonban idővel, a kor előrehaladtával a haj növekedése lelassul, akár fokozott hajhullás is tapasztalható.
A hajszál a hajtüszőkben képződik és élettartama körülbelül 2-5 év.
Ezen időszak alatt a haj élete 3 szakaszra tagolható:
Egy adott pillanatban a hajszálak mintegy 90 %-a van anagén fázisban, 1-2 %- a katagén szakaszban, és 8-9 % telogén fázisban. Ezek az arányok egészséges embereknél állandóak, azonban, ha valamiért felborulnak, a normálistól eltérő mértékűek, akár hajhullást is tapasztalhatunk.
Az aktív növekedési szakaszban a sejtek rendkívül jól osztódnak, a szervezet folyamatosan táplálja őket, így a hajszálak képesek folyamatosan növekedni. A növekedési (anagén) szakasz a férfiaknál átlagosan 3 év, míg a nőknél kicsit több, nagyjából 5 év.
A növekedési szakasz után következik az átmeneti (katagén) szakasz, amikor megszűnik a hajhagyma tápanyag-ellátása, a levált hajszál kifelé tolódik a hajtüszőben.
Majd a kihullás szakaszban a szőrtüsző már nem táplálja a hajszálat. A nagyjából három hónapos, utolsó stádium végét ideális esetben az újonnan képződő hajszál érkezése zárja le, ami a régi hajszálat kitolja a helyéről, azonban az új hajszál képződése bizonyos esetekben nem történik meg!
A hajhullás bizonyos fokig természetes jelenség, amennyiben egyenletes mértékben és ütemben történik, nem haladja meg a napi 100 hajszálat.
A haj élete szakaszos, így azok a hajszálak, amelyek életük végső szakaszában vannak, kihullanak. Azonban az extrém hajhullás komoly hatással lehet az önértékelésre és az önbizalomra egyaránt, az élet minden területén problémákat okozhat.
A hajhullás férfiakat, nőket, időseket és fiatalokat egyaránt érintő jelenség, amelynek oka a mindennapi stressz mellett környezeti ártalmak, gyógyszeres mellékhatások, hormonális problémák és változások, esetleg helytelen táplálkozási szokások is lehetnek.
A leggyakrabban előforduló átmeneti hajhullástípusok a férfias típusú hajhullás, ami nőknél is jelentkezhet, a telogén effluvium és a foltos hajhullás.
A telogén effluvium a hajhullás egyik leggyakoribb típusa, hirtelen nagyobb tömegű hajhullás jellemzi, ami annak a következménye, hogy a hajszálak idő előtt lépnek be a nyugalmi (telogén) fázisba. Így a telogén szakaszban lévő hajhagymák túlsúlyba kerülése a jellemző, aminek hatására idővel az egész fejbőrön ritkássá válhat a haj.
A telogén effluvium kialakulása általában valamilyen, az egész szervezetet nagymértékben érintő, fizikai vagy lelki megterhelésre, stresszre, bizonyos esetekben súlyos betegségre, traumára vezethető vissza. Ez a betegség csupán a hajhullások egyik típusa, azonban amikor a hajhullás kifejezéssel találkozunk, akkor általában erre a hajhullástípusra gondolunk.
A telogén hajhullás gyakran utal valamilyen egész szervezetet érintő betegségre, így
Azonban nem minden esetben súlyos betegség okozza a telogén effluviumot.
Egyéb lehetséges, hajhullást kiváltó okok:
Bizonyos gyógyszeres kezelések eredményeképp is jelentkezhet hajhullás, így például:
A szervezet hormonális változásai is kiválthatják a telogén hajhullást, nők esetében gyakran előfordul fokozott hajvesztés a terhesség időszakát követően, valamint a változókor időszakában is, ilyenkor ui. lecsökken a szervezetben lévő női nemi hormonok – ösztrogén és progeszteron – szintje, ezáltal a haj is elkezd nagy ütemben ritkulni. Szülést követő átmeneti hajhullás esetében a tünetek a szülést követő 3-6 hónapban jelentkeznek és akár 6 hónapon át is tarthatnak, ami jelentős hajritkulást eredményezhet.
A férfiaknál és nőknél egyaránt általában a 30-as 40-es éveikben kezdődik a hajhullás, kopaszodás. A fejtetőn, halántékon kezdődő hajritkulást, majd kopaszodást androgén alopéciának, vagyis férfias típusú hajhullásnak nevezzük.
Androgén alopéciában az idő múlásával a haj anagén fázisa egyre rövidebb lesz, a hajhagymák mérete is folyamatosan csökken, a hajszálak pedig egyre vékonyabbakká válnak, így a haj egy idő után már nem tud olyan hosszúra megnőni, hogy kibújjon a bőr felszíne fölé.
Kialakulásáért a dihidrotesztoszteron (DHT) és az öregedés folyamata felelős, hiszen a sejtek osztódása és a keringési rendszer működése lassul, idős korban nem táplálják már az erek ugyan úgy a hajhagymákat.
A foltos hajhullás, más néven alopécia areata betegség bizonyos területekre lokalizálódik, következtében kopasz foltok jelennek meg a fejbőrön. Ilyenkor a hajhullással nem érintett területeken nem csökken a szőrzet vagy a haj sűrűsége. Az alopécia areata főleg gyermek- és fiatalkorban fordul elő, de bármely életkorban jelentkezhet, valamint előfordulhat, hogy időről-időre visszatér. Férfiaknál valamivel gyakoribb, mint nőknél.
Az alopécia areata oka nem teljesen ismert, örökletes hajlam is szerepet játszik benne, azonban általában autoimmunitási probléma áll a hátterében, tehát az immunrendszer a szőrtüszőket támadja meg. Kialakulásában nagy szerepet játszanak genetikai tényezők, de bizonyos betegségek is növelik a kialakulásának kockázatát. Összefügghet más autoimmun betegségekkel, az esetek nagy részében pajzsmirigyproblémákkal, de kialakulását okozhatja az atópiás dermatitis is, vagy szénanátha, allergiás asztma, Down-szindróma.
Amennyiben nem átmeneti, hanem végleges alopecia alakul ki, akkor hegesedéssel járó hajvesztésről beszélünk, amelynek kezelése sajnos semmilyen terápiával nem eredményes.
Függetlenül attól, hogy milyen típusú a hajhullás, amit tapasztalsz és annak mik a kiváltó okai, a hajhullás annál eredményesebben és látványosabban kezelhető, minél hamarabb kezded meg a terápiát.
Mesterséges intelligenciával vezérelt hajanalízis és hajgyógyászati konzultáció
Hajhullás specifikus labor és szakorvosi vizsgálatok
Klinikai háttérrel és a leginnovatívabb orvosi lézeres technológiával dolgozó kezeléssorozat, amely hatóanyagos kezeléssel is kiegészíthető
A kezelésen részt vett Pácienseink 96%-a elégedett az elért eredménnyel
Pár hónap alatt újra egészséges, fényes és dús hajad lehet, amivel önbizalmad is azonnal visszanyerheted
A Denza lézeres hajkezelési protokoll során, a hajhullás típusától függően személyre szabott kezelési tervet állítunk össze, a hajhullás megállításának érdekében mindent magába foglaló komplex terápiát vehetsz igénybe. A probléma megszüntetéséhez lézeres hajkezelést, hatóanyagos kezelést és otthoni hajápolási protokollt is biztosítunk. A hajhullás okának felderítésére labordiagnosztikai csomaggal is segítjük pácienseinket.
A Denza lézeres hajhullás kezelést egy díjmentes személyes konzultáció előzi meg, amely során tanácsadónk minden kérdésedre válaszol.
Mesterséges intelligenciával vezérelt hajgyógyászati vizsgálatot végzünk a fejbőrön, amely elemzi a hajhagymák állapotát, és segít előrejelezni a terápiától várható eredményt.
A vizsgálat során a nagy felbontású képek alapján mesterséges intelligencia segítségével részletesen elemezzük a fejbőr állapotát:
A pontos felmérés teszi lehetővé a személyre szabott komplex kezelés megtervezését. Ezen információk alapján megállapítható a hajvesztés típusa és előrejelezhető a lézeres terápiával elérhető eredmény, kiválaszthatóak azok a táplálékkiegészítők, ásványi anyagok és vitaminok, amelyek a lézeres terápia hatását növelik majd.
Az AI alapú hajanalízis és hajgyógyászati konzultáció díja 40.000 Ft, amely a Denza hajkezelés szolgáltatásunk igénybevételével, azaz a szerződés megkötése esetén a hajgyógyászati vizsgálat ingyenes.
Következő lépésként megkezdjük a lézeres hajkezelést az előírt kezelési terv alapján.
A Denza lézeres hajhullás kezelés egy legalább 10 alkalmas kezeléssorozat, amely első fázisában – amennyiben szükséges - a fejbőr lézeres tisztítását (defibrotizációt) végezzük, 8-10 naponta. Ezt követik a különböző stimulációs fázisok, amelyek elvégzése 3-4 hetente javasolt.
Az eredmény fokozása érdekében a lézeres hajkezelés kiegészíthető transzepidermális hatóanyagbevitellel (tű nélküli mezoterápiás kezelés), de kiegészíthető növekedési faktorok és őssejtek beinjektálásával járó saját vér (PRP, i-PRF) terápiával is. A hajhullás komplex kezelésének részét képezi a minoxidil kezelések alkalmazása is, amelyek szintén segítenek a haj természetes állapotának gyors és hatékony visszaállításában.
10 alkalmas Denza lézeres hajkezelés 690.000 Ft helyett most 490.000 Ft-ért!
A kezeléscsomag tartalma: 10 alkalmas hajkezelés + AI hajanalízis és hajgyógyászati konzultáció (kezelés előtt és a 10. alkalom után) + kapcsolódó termékcsomag*
Kérj időpontot ingyenes konzultációra!
A leghatásosabb eredmény érdekében a személyre szabott kezelési terv alapján kalkuláljuk ki a kezelés díját a hajgyógyászati konzultáció során.
40.000 Ft helyett INGYENES*
*Hajkezelés csomag igénybevétele esetén.
Tartalmazza a kezelés megkezdése előtti és a kezeléssorozat utáni állapotfelmérést.
Konzultáció és kezelés Budapesten, Győrben
690.000 Ft helyett 490.000 Ft
Konzultáció és kezelés Budapesten, Győrben
Fizetési lehetőségeink: - Lehetőséged van fizetni készpénzzel, bankkártyával, SZÉP-kártyával (részben vagy teljes egészben) vagy Aesthetica Ajándékkártyával, akár részletfizetéssel is, ráadásul a hitelügyintézésben is segítünk.