Vérkép: A hajhagymák egészséges működéséhez, ezáltal a haj növekedéséhez elengedhetetlen, hogy a vérkép vizsgálatba tartozó paraméterek normális tartományban legyenek. A vizsgálat során a fehér- és vörösvérsejt, hemoglobin és hematokrit, trombocita számmal, valamint az azokhoz kapcsolódó paramétereket határozzuk meg. A vörösvértestek kiemelten fontosak, hiszen ezek szállítják a hajhagymákba az oxigént és a tápanyagot.
Süllyedés, CRP: Ez a két érték a szervezetben jelenlévő gyulladásra, gyulladásos folyamat fennállására figyelmeztethet. Jelezhet fertőző betegségeket, rosszindulatú daganatot, súlyos vérszegénységet, vagy akár vese- és pajzsmirigybetegséget is, ezekben az esetekben emelkedett értéket mutatnak a laborvizsgálatok. A CRP, vagyis a C-reakítv protein pontosan jelzi a szervezetben jelenlévő gyulladást, súlyos esetben kiugró értéket mutathat. Hajhullás esetén azért fontos a süllyedés és a CRP meghatározása, mert a szervezetben zajló gyulladásos folyamatok esetén a haj aktív növekedési fázisa kikapcsol, így a hajszálak idő előtt kihullnak, ami drasztikus hajvesztéshez vezethet.
RF (Rheuma faktor): A reumatoid artritisz (RA) gyakori autoimmun betegség, amelynek fennállása az elülső hajvonalban okozhat jelentős hajvesztést, akár kopaszodást is.
Pajzsmirigy funkciók vizsgálata: A pajzsmirigy hormonok vizsgálata kiemelten fontos lehet a hajhullás okainak feltérképezése során. A nem megfelelő hormonszint a hajhagymákat ellátó erek drasztikus szűkülését okozhatja, ami akadályozza, hogy a hajhagymák megfelelő mennyiségű vérhez, oxigénhez és tápanyaghoz jussanak, ennek következtében pedig a hajszálak először elvékonyodnak, majd kihullnak. A következő pajzsmirigy értékek meghatározása fontos: TSH, T4, anti-TPO és anti-TG.
Májfunkció vizsgálata: A méregtelenítő folyamatok megfelelő működésének és a máj egészségének indikátorait vizsgáljuk, amelyek a GOT (AST), GPT (ALT), gamma-GT és alkalikus foszfatáz (AP, ALP).
Vas és transzferrin: A vasnak kiemelten fontos szerepe van a vér oxigén szállításában. A vas alacsony szintje esetén a vér oxigénszállító kapacitása is csökken, aminek hatására a vérszegénység kellemetlen tünetei mellett a haj elvékonyodása, hajhullás léphet fel. A transzferrin szállítja a vasat a vérben, így értéke megmutathatja, hogy a szervezet vasraktárai milyen telítettségi állapotban vannak.
Cink: A cink az egész szervezetben jelen lévő nyomelem, a hajszálakban található cink mennyiségét megfelelő táplálkozás is befolyásolja. Azért fontos meghatározni a mértékét, mivel hiánya fokozott hajhulláshoz vezethet.
B12 vitamin: Ez a vitamin nélkülözhetetlen a sejtek regenerációja során, valamint az idegrendszeri működésben és a vörös vérsejtek megfelelő képződésében is. Hiányában más molekulák sem működnek megfelelően, ami a hajon is meglátszódhat. A szervezet nem képes előállítani, így táplálkozás során vihetjük be a szervezetbe, azonban felszívódási zavar vagy emésztési probléma esetén szintje csökkenhet a szervezetben.
Cöliakia specifikus antitestek: Lehetséges, hogy bizonyos tápanyagok nem képesek felszívódni egy autoimmun reakció miatt, a szervezet búzában, árpában és rozsban található glutén és gliadin hatására olyan antitesteket termel, amelyek a szervezet saját bélrendszerét támadják meg, ezáltal károsítva a felszívódást is.
Elektroforézis: Az elektroforézis eljárás elkülöníti a különféle fehérjéket, ezáltal kimutatható a különböző fehérjék megfelelő jelenléte vagy esetleg elszaporodása a szervezetben, amit akár a szervezet fehérjehiány által okozott kompenzációja is okozhat. A fehérjék elengedhetetlenül fontos tápanyagai a hajszálainknak.
Tesztoszteron és dihidrotesztoszteron: A tesztoszteron férfiak és nők által is termelt nemi hormon, amelynek túltengése zavart okozhat a szervezetben. A férfias típusú hajhullásért a dihidrotesztoszteron felelős, ami a tesztoszteron hormon aktív változata. Túlzott szőrnövekedés, fokozott hajhullás, valamint meddőség esetén is érdemes a tesztoszteron vizsgálata. Kóros kilengése a hajhagymát ellátó erek drasztikus szűkülését okozza, ami akadályozza, hogy a hajhagymák megfelelő mennyiségű vérhez, oxigénhez, tápanyaghoz jussanak, melynek következtében a hajszálak elvékonyodnak, majd kihullnak.
SHBG (Szexuális hormon kötő fehérje): A hormonok szállításáért felelős fehérje, amelynek mennyiségét akkor érdemes mérni, ha a tesztoszteron szintje nem megfelelő a szervezetben.
ANA és ENA (antinukleáris antitest): Az antinukleáris antitestek jelenléte azért fontos, mert a szervezetben nemcsak baktériumok és vírusok jelenlétekor lehet magas a számuk, előfordulhat, hogy az ún. autoantitestek a szervezet saját sejtjeit támadják meg. Ezek jelenléte esetén szervezetünk a hajhagymákat is idegentestként érzékeli, tehát azokat is megtámadhatja.