A kezelés előtt plasztikai sebészeddel konzultáltok a kezelés menetéről és a várt eredményről. Amennyiben orvosilag semmi akadálya nincsen a bo-tox kezelésnek, a konzultációt követően a plasztikai sebész akár azonnal elvégezheti a helyi érzéstelenítéses beavatkozást.
A kezelés során plasztikai sebészed a legyengített botulinum toxin megfelelően hígított oldatát juttatja vékony tűvel a bőröd alá. A bo-tox csak az izzadásért felelős izmok működését gátolja úgy, hogy hozzákapcsolódik az idegvégződéshez, és kémiai úton blokkolja az ingerületvezetést, azonban hatása csak átmeneti, később az izomműködés újra helyreáll.
A bo-tox injekció beadása után előfordulhat minimális bőrpír, érzékenység, véraláfutás, azonban ezek a tünetek rövid időn belül elmúlnak. A kezelést követő 1-3. napon már érezni fogod a bo-tox kezelés korai eredményét, a végleges hatás eléréséhez pedig körülbelül 10 napra van szükség. Az injekció beadása után nem ajánljuk, hogy napozz, szaunázz, mert a tested felmelegedése csökkentheti a bo-tox hatását.
*A plasztikai sebészednek fontos tudnia arról, ha bármilyen aktív bőrbetegséged van, ugyanis amíg ez fennáll, a bo-tox kezelés nem végezhető el. A bo-tox injekciót nem ajánljuk akkor sem, ha terhes vagy, szoptatsz, illetve ha bármilyen izomműködési vagy idegrendszeri problémád van. Fontos megjegyezni, hogy a túlzott izzadás hátterében belső okok is állhatnak, melyeket alapos belgyógyászati kivizsgálás során, endokrinológus segítségével deríthetsz fel.