2010 óta végzett kutatások nyomán olyan eredmények kerültek napvilágra, amelyek az alacsony energiájú lézeres kezelés hajnövekedésre gyakorolt hatását igazolják.
A frakcionált lézeres kezelések minimálisan invazív bőrszerkezet átalakító eljárások, amelyek során a mikroszkópikus sérülések keletkeznek a szöveteken, amik kedvező sebgyógyulást idéznek elő, ezzel - kutatások eredményeképp ma már elmondható-, hogy hozzájárulnak a hajnövekedés serkentéséhez.
A lézeres kezelések következtében a megnövekedett vérellátottság a hajhagymák körül és a mikroszkopikus sebek stimuláló hatással vannak a szőrtüszőre, növelve az anagén indukciót. A lézeres kezelésekkel kombinált helyi kezelések, például hatóanyagos kezelések során gyorsabb a hajnövekedési indukció, mint a szimplán helyi kezelések alkalmazása során.
Egy Szöulban publikált kutatás a lézeres hajterápia számtalan eredményét bizonyította: A kutatás során a résztvevőktől vett haj- illetve szövetmintákban a haj növekedési ciklusával összefüggésben álló molekuláris jeleket és növekedési faktorokat kerestek a kutatók. A szövettani minták elemzése a szőrszálak anagén konverzióját, az anagén- telogén arány növekedését mutatták. Ezzel a jelenséggel magyarázható, hogy azok a kísérletben résztvevő alanyok, akik férfias típusú hajhullással (androgén alopéciával) küzdenek, javulást mutattak hajsűrűségben és a hajnövekedési ritmusban is a lézeres kezelést követően. A kezelés első szakaszában, 1-2 hétig a kutatásban résztvevőknél átmeneti hajhullás jelentkezett, ami a telogénból anagén szakaszba történő konverzió hatásaként magyarázható.
Egy másik Dél-Koreában publikált tanulmány arról számolt be, hogy az 5 hónapon át tartó frakcionált lézeres hajstimulációs kezeléssorozat eredményeként a vizsgálatban részt vevő nőknél átlagosan 57 %-kal nőtt a haj sűrűsége és átlagosan 77 %-kal nőtt a hajszálak vastagsága. A vizsgálatban résztvevő nők átlagéletkora 42 év volt. A vizsgálat részét képező kérdőíves felmérésben a résztvevők 93 %-a számolt be a haj állapotának javulásáról.