Anyajegy eltávolítás: A bőrgyógyászati konzultáció alapján a bőrgyógyász által eltávolításra javasolt anyajegy levételét sebész szakorvos végzi, melyre az anyajegyszűrést követően kérhetsz időpontot. Akár esztétikai, akár egészségügyi okból döntesz az anyajegy eltávolítása mellett, biztonságod érdekében minden esetben sebészeti eljárást alkalmazunk. A Magyar Bőrgyógyászati Társulat ajánlása alapján az anyajegyeket kizárólag sebészeti úton, kimetszéssel távolítjuk el, majd az eltávolított anyajegyet szövettani vizsgálatnak vetjük alá. Az anyajegyek más úton történő eltávolítása nem ajánlott! A sebészeti beavatkozásra, azaz az anyajegy kimetszésére helyi érzéstelenítésben kerül sor, melyet a sebész varrattal zár le. Az anyajegy eltávolítása után a bőrt nem érheti víz a varratszedésig, illetve a gyógyulásig.
Bőrelváltozások eltávolítása: Akár esztétikai, akár egészségügyi döntesz a bőrelváltozás eltávolítása mellett, biztonságod érdekében minden esetben sebészeti eljárást alkalmazunk és az eltávolított bőrnövedéket szövettani vizsgálatnak vetjük alá. A bőrelváltozások eltávolítását sebészeti szakorvosi konzultáció előzi meg, amely során a sebész szakorvos megvizsgálja az elváltozást és részletesen tájékoztat a beavatkozás menetéről. A bőrelváltozások sebészeti úton, kimetszéssel történő eltávolítására minden esetben helyi érzéstelenítésben kerül sor.
Benőtt köröm kezelése: A legjobb megoldást a körömszéli ékkimetszés, vagyis a köröm egy kb. 2-3 mm széles sávjának, a köröm-matrix részletnek és a ráboruló sarjszövetnek egyben történő – tortaszelet szerű – kimetszése jelenthet. Az ékrezekciónak nevezett eljárás jelentősen kíméletesebb eljárás a teljes körömeltávolításnál és tartós megoldást jelent a benőtt köröm gyógyítására. A műtét utáni seb más eljárásokhoz képest szebben, kevesebb fájdalommal gyógyul. A benőtt körömszél eltávolítását helyi érzéstelenítésben végzi a sebész, aki ék alakú metszést ejtve eltávolítja a benőtt körömszélt és a köröm-matrixot. A sebet általában nem szükséges varratokkal zárni. A beavatkozás után néhány nap pihenőt érdemes beiktatnod, hogy kíméld a lábad. A teljes gyógyulás legtöbbször 2-3 hétnél több időt nem igényel. Ez idő alatt kerüld a szaunát, szoláriumot és magától értetődően a műtéti terület zuhanyzását, vagy fürdetését.
Hegkimetszés: A hegek kezelésénél az a cél, hogy a heg minél esztétikusabb és kevésbé látható legyen. Először is részt kell venned egy sebészeti konzultáción. A sebész kikérdez a problémádról és megállapítja, hogy a heg eltávolítható-e műtéti úton. Amennyiben a hegkimetszés az ajánlott eljárás, úgy tájékoztat a beavatkozás menetéről és az esetleges kockázatokról, és az áráról. Műtétre egy újabb időpontban kerülhet sor. A hegkimetszést minden esetben technikailag jól felszerelt műtőben végzi sebész szakorvosunk. A kisebb hegek korrekciója helyi érzéstelenítésben történik, A nagyobb hegek eltávolítását egynapos műtét beavatkozás során, altatásban végezzük. Utóbbi esetén kórházban kell töltened egy kis időt a műtétet követően.