Vajon mik azok teendők, amiket a mellnagyobbító műtét előtt mindenképpen el kell intézned? Mire készülj a műtét előtti napokban és az utolsó estén? Ezek a kérdések biztosan Téged is érdekelnek, így minden fontos tudnivalót összeszedtünk a mellnagyobbítás előtti fontos teendőidről, ráadásul bevásárlólistát is mellékeltünk, hogy könnyebben és gyorsabban felkészülhess a nagy napra.
A beavatkozás pontos dátumának meghatározása után, saját biztonságod érdekében több szűrővizsgálaton is részt kell venned. A mellműtét előtti vizsgálatok megmutatják, hogy egészségügyi állapotod megfelelő-e ahhoz, hogy megtörténjen a beavatkozás.
Első lépésként laborvizsgálaton kell átesned. Miért fontos a vérvétel műtét előtt? A műtét előtti laborvizsgálat megmutatja a vörösvértestek és fehérvérsejtek számának százalékos arányát, a műtét előtti vérkép segítségével a szervezet fertőzésekkel szembeni aktuális ellenálló képességére tudunk következtetni.
A vércsoport meghatározás műtét előtt szintén fontos, így az orvosok felkészülhetnek minden lehetséges helyzetre. A laborvizsgálaton kívül EKG-n és mellultrahang vizsgálaton is részt kell venned, 40 éves kor felett pedig mammográfiai vizsgálattal kell kiegészítened a vizsgálatokat. Bár a műtét előtt vérvétel és az említett egyéb vizsgálatok elvégzése kötelező, természetesen előfordulhat, hogy egyéni adottságaid miatt más vizsgálat is indokolt lehet, ennek szükségességéről plasztikai sebészed és az altatóorvosod dönt a személyes konzultációk során.
A dohányzás abbahagyása kiemelten fontos a mellműtét előtt, erre pedig plasztikai sebészed is figyelmeztetni fog, hiszen a dohányzás köztudottan gyengíti az immunrendszert és lassítja a beavatkozás utáni regenerációt is.
A mellműtét előtti felkészülés fontos részét képezi a tervezés is. A beavatkozás előtti napokban készítsd fel otthonodat is, hogy a műtét után otthonod kényelme maximálisan szolgálja felépülésedet. Teremts ideális környezetet a gyógyuláshoz: készíts az ágyadra puha párnákat és legyen kéznél több takaró, így ha fáznál, akkor sem kell felkelned. Érdemes a közvetlen közeledbe készíteni pár hasznos dolgot, például üveges vizet és nassolnivalót, gyógyszereket, hidratáló krémet, ajakbalzsamot, törlőkendőt, éjjeli lámpát.
Emellett fontos, hogy ne csak kényelmed, hanem szórakozásod is biztosítva legyen a lábadozás során, például vehetsz egy jó könyvet, illetve a közeledbe teheted a távirányítót, ha valamilyen filmre vagy sorozatra vágynál a pihenésed alatt. Fontos, hogy a telefonod és telefontöltőd is veled legyen, így ha bármire szükséged van, akkor értesíteni tudod a családtagjaidat.
Fontos, hogy bizonyos dolgokat pár napig vagy hétig másra kell bíznod, így javasoljuk, hogy készíts listát a tennivalókról annak, aki melletted lesz a lábadozás alatt. Ez akár a lakásban lévő hőmérséklet beállításának módját vagy befizetendő csekkek listáját is tartalmazhatja. Ha kisgyermekeid vannak, gondoskodj róla, hogy legyen valaki, aki vigyáz rájuk a műtét utáni első napokban, hiszen emelni és hajolgatni szigorúan tilos ebben az időszakban.
Ne felejts el a műtét előtti napokban bevásárolni, hiszen pár dologra mindenképp szükséged lesz a lábadozás során. Összeállítottunk egy bevásárlólistát is Számodra, hogy könnyebben beszerezhesd azokat a dolgokat, amelyekre a műtét alkalmával vagy az azt követő otthoni lábadozás során szükséged lehet.
Amire már a kórházban is szükséged lehet:
Amire otthon lesz szükséged a lábadozás időszakában:
Gyógyszerek, vitaminok, ruhák: Ha úgy gondolod, a műtét után alvási nehézségeid lehetnek, kérdezd meg orvosodat, hogy milyen recept nélkül kapható altatót ajánl, emellett szerezz be elegendő fájdalomcsillapítót is!
Lázmérő: Mellnagyobbítás után rendszeres időközönként meg kell mérned a lázad, hiszen a magas láz gyulladást jelezhet. Plasztikai sebészed más gyulladásra utaló jelekre is fel fogja hívni a figyelmedet a műtét előtt.
Könyvek, magazinok, filmek: Szerezz be számodra érdekes könyveket vagy készítsd be kedvenc magazinjaidat. Filmeket vagy sorozatokat is nézhetsz, hogy lefoglald magad a gyógyulás időszakában.
Laptop: Dokumentáld az érzéseidet és gondolataidat a gyógyulás időszakában! Akár blogot is vezethetsz a mellplasztika során szerzett tapasztalataidról.
Hűtő tasak: Hűtőtasakra is szükséged lehet a melleid hűtéséhez, de vigyáznod kell, hogy a kötésed ne nedvesedjen át a hűtés közben.
Forróvizes palack vagy melegítő párna: Mivel a műtét után kissé emelkedett, félig ülő testhelyzetben kell majd feküdnöd, előfordulhat, hogy megfájdul a hátad. Ezen segíthet egy melegítő palack vagy párna.
Nedves törlőkendő és sminklemosó kendő: Segít frissen tartani magad a műtétet követő első időszakban, amikor nem fürödhetsz és zuhanyozhatsz.
Ételek: Vásárolj be gyorsan elkészíthető leveseket, shakeket, egészséges fagyasztott ételeket, pudingokat és egyéb ételeket, amelyeket könnyen és gyorsan elkészíthetsz. Főzhetsz előre is olyan ételeket, amiket le tudsz fagyasztani, ezzel is megkönnyítve a gyógyulást.
Kézi tükör: Jól fog jönni egy elérhető közelségben lévő tükör, amiben nézegetheted, hogyan gyógyulsz.
Hajgumi: Ha hosszú hajad van, akkor jól fog jönni néhány hajgumi, hogy ne zavarjon a hajad pihenés közben. A hajad műtét előtti befonása is jó alternatíva lehet zavaró hajszálak összefogására.
Sok puha párna: Ezek biztosítják, hogy kényelmesen tudj feküdni, hiszen sokat leszel ágyban.
Pizsama: Ha tudsz, válassz könnyedén levehető pizsamákat, hiszen mozgásod korlátozott lesz a műtétet követő időszakban.
Éjjeli lámpa: Ha nincs az ágyad közelében kislámpa, érdemes beszerezned egyet.
A műtét előtt mindenképp mosd le a körömlakkot a kéz- és lábkörmödről. Tegyél meg mindent annak érdekében, hogy a műtét előtti éjszakán nyugodtan tudj aludni, így kipihenten érkezhetsz a műtétre. Mivel a beavatkozás előtti napon valószínűleg nagyon izgatott, és ideges leszel, válassz valami olyan tevékenységet, amely közben relaxálhatsz. Mindenképp mosd meg a hajad, hiszen mellnagyobbítás után segítség nélkül nem fogod tudni elvégezni ezt a tevékenységet. Végy egy forró fürdőt vagy válassz bármilyen olyan tevékenységet, ami biztosítja, hogy nyugodtan tudd tölteni a műtét előtti éjszakát! A műtét napján ékszereidet és egyéb értékeidet hagyd otthon, nem lesz rájuk szükséged.
Lehet-e mellnagyobbító műtét előtt enni, inni?
Gyakran felmerülő kérdés, hogy lehet-e a műtét előtt inni, illetve műtét előtt meddig lehet enni. Ez összetett kérdés, hiszen függ a műtét időpontjától is, azonban elmondható, hogy altatás előtt enni nem szabad, míg altatás előtt inni mértékkel lehet. Ha reggel vagy délelőtt várható a műtét, akkor a műtétet megelőző napon este 8 óra után szilárd táplálékot már nem szabad fogyasztanod, hiszen az emésztés minimum 8 óráig tart, és teli gyomorral nem végezhető műtét, a műtét előtt evés nem biztonságos. Ráadásul fontos, hogy a műtét előtti éjszakát nyugalomban tudd eltölteni, a nehéz ételek pedig ezt nagymértékben megnehezíthetik. Igyál inkább egy nyugtató teát (levendula, citromfű), így másnap biztos a kipihent ébredés. Délutáni műtét esetén aznap reggel 7 óráig lehet csak enni és inni, utána már szigorúan tilos.
A műtét előtti napon 1,5-2 liter szénsavmentes ásványvíz fogyasztása javasolt, de délelőtti műtét esetén éjfél után már ezt sem szabad magadhoz venned, műtét előtt inni sem szabad már, hogy a gyomor teljesen üres, a műtét pedig komplikációktól mentes legyen. Délutáni műtét esetében még reggel 7-ig ihatsz, ezután azonban vizet sem fogyaszthatsz. Az sem jó, ha teljesen kiszáradva érkezel a műtétre, de fontos a szabályok betartása a biztonságod érdekében.
A mellnagyobbítást követően előfordulhat, hogy néhány napig levert, melankolikus leszel, ez akár az alkalmazott gyógyszerek mellékhatása is lehet. Ha a mellnagyobbítás után úgy érzed, hogy szomorú vagy, ne ijedj meg, mindez természetes. Ambivalens érzést kelthet benned, hiszen a műtét után örülnöd kellene, mégis az ellenkezőjét, levertséget érezhetsz.
Ennek több oka is lehet. Egyrészt az altatás mellékhatásaként is jelentkezhet melankólia vagy szomorúság, de az alkalmazott gyógyszerek is kiválthatják, amit csak megerősít a műtét előtt átélt stressz és az esetleges alváshiány. Ezek mindegyike felerősítheti az érzékenyebb oldaladat. Ha a mellnagyobbítás után úgy érzed, hogy nehezen tudsz elaludni, érzékeny, ingerlékeny, ideges, nyugtalan és fáradt vagy, tudd, hogy amint kiürülnek a szervezetedből az altatás során alkalmazott gyógyszerek, a rossz közérzeted is elmúlik majd, csupán türelmesnek kell lenned magaddal.
A felépülésed alatt melleidben érezhetsz hirtelen jelentkező, éles fájdalmat, melleid felszínén pedig bőrérzékenységet és bizsergő érzést egyaránt tapasztalhatsz. A mellnagyobbítás után, az alkalmazott behelyezési módtól függően a mellbimbó és az emlők érzékenysége változhat, sok esetben a mellek érzékelése fokozatosan tér vissza a felépülés során. A műtét után nagyon kis százalékban előfordul a mellbimbó érzékenységének csökkenése a mellek feszülése miatt, de idővel ez is elmúlhat. Bizonyos idő után a beültetett implantátumot teljesen sajátodnak fogod érezni, így fokozatosan visszatérhetsz a korábbi életviteledhez, a mozgáshoz és a sporthoz, ami segíthet abban, hogy újra önmagadnak érezd magad.
Fontos azonban, hogyha elhúzódó levertséget, szomorúságot tapasztalsz műtét után, akkor azt mindenképp jelezd orvosodnak vagy keress fel egy pszichológus szakembert, aki segít a mellnagyobbítás során létrejövő lelki folyamatok megélésében is.
Vajon mik azok teendők, amiket a mellnagyobbító műtét előtt mindenképpen el kell intézned? Mire készülj a műtét előtti napokban és az utolsó estén? Ezek a kérdések biztosan Téged is érdekelnek, így minden fontos tudnivalót összeszedtünk a mellnagyobbítás előtti fontos teendőidről, ráadásul bevásárlólistát is mellékeltünk, hogy könnyebben és gyorsabban felkészülhess a nagy napra.
A beavatkozás pontos dátumának meghatározása után, saját biztonságod érdekében több szűrővizsgálaton is részt kell venned. A mellműtét előtti vizsgálatok megmutatják, hogy egészségügyi állapotod megfelelő-e ahhoz, hogy megtörténjen a beavatkozás.
Első lépésként laborvizsgálaton kell átesned. Miért fontos a vérvétel műtét előtt? A műtét előtti laborvizsgálat megmutatja a vörösvértestek és fehérvérsejtek számának százalékos arányát, a műtét előtti vérkép segítségével a szervezet fertőzésekkel szembeni aktuális ellenálló képességére tudunk következtetni.
A vércsoport meghatározás műtét előtt szintén fontos, így az orvosok felkészülhetnek minden lehetséges helyzetre. A laborvizsgálaton kívül EKG-n és mellultrahang vizsgálaton is részt kell venned, 40 éves kor felett pedig mammográfiai vizsgálattal kell kiegészítened a vizsgálatokat. Bár a műtét előtt vérvétel és az említett egyéb vizsgálatok elvégzése kötelező, természetesen előfordulhat, hogy egyéni adottságaid miatt más vizsgálat is indokolt lehet, ennek szükségességéről plasztikai sebészed és az altatóorvosod dönt a személyes konzultációk során.
A dohányzás abbahagyása kiemelten fontos a mellműtét előtt, erre pedig plasztikai sebészed is figyelmeztetni fog, hiszen a dohányzás köztudottan gyengíti az immunrendszert és lassítja a beavatkozás utáni regenerációt is.
A mellműtét előtti felkészülés fontos részét képezi a tervezés is. A beavatkozás előtti napokban készítsd fel otthonodat is, hogy a műtét után otthonod kényelme maximálisan szolgálja felépülésedet. Teremts ideális környezetet a gyógyuláshoz: készíts az ágyadra puha párnákat és legyen kéznél több takaró, így ha fáznál, akkor sem kell felkelned. Érdemes a közvetlen közeledbe készíteni pár hasznos dolgot, például üveges vizet és nassolnivalót, gyógyszereket, hidratáló krémet, ajakbalzsamot, törlőkendőt, éjjeli lámpát.
Emellett fontos, hogy ne csak kényelmed, hanem szórakozásod is biztosítva legyen a lábadozás során, például vehetsz egy jó könyvet, illetve a közeledbe teheted a távirányítót, ha valamilyen filmre vagy sorozatra vágynál a pihenésed alatt. Fontos, hogy a telefonod és telefontöltőd is veled legyen, így ha bármire szükséged van, akkor értesíteni tudod a családtagjaidat.
Fontos, hogy bizonyos dolgokat pár napig vagy hétig másra kell bíznod, így javasoljuk, hogy készíts listát a tennivalókról annak, aki melletted lesz a lábadozás alatt. Ez akár a lakásban lévő hőmérséklet beállításának módját vagy befizetendő csekkek listáját is tartalmazhatja. Ha kisgyermekeid vannak, gondoskodj róla, hogy legyen valaki, aki vigyáz rájuk a műtét utáni első napokban, hiszen emelni és hajolgatni szigorúan tilos ebben az időszakban.
Ne felejts el a műtét előtti napokban bevásárolni, hiszen pár dologra mindenképp szükséged lesz a lábadozás során. Összeállítottunk egy bevásárlólistát is Számodra, hogy könnyebben beszerezhesd azokat a dolgokat, amelyekre a műtét alkalmával vagy az azt követő otthoni lábadozás során szükséged lehet.
Amire már a kórházban is szükséged lehet:
Amire otthon lesz szükséged a lábadozás időszakában:
Gyógyszerek, vitaminok, ruhák: Ha úgy gondolod, a műtét után alvási nehézségeid lehetnek, kérdezd meg orvosodat, hogy milyen recept nélkül kapható altatót ajánl, emellett szerezz be elegendő fájdalomcsillapítót is!
Lázmérő: Mellnagyobbítás után rendszeres időközönként meg kell mérned a lázad, hiszen a magas láz gyulladást jelezhet. Plasztikai sebészed más gyulladásra utaló jelekre is fel fogja hívni a figyelmedet a műtét előtt.
Könyvek, magazinok, filmek: Szerezz be számodra érdekes könyveket vagy készítsd be kedvenc magazinjaidat. Filmeket vagy sorozatokat is nézhetsz, hogy lefoglald magad a gyógyulás időszakában.
Laptop: Dokumentáld az érzéseidet és gondolataidat a gyógyulás időszakában! Akár blogot is vezethetsz a mellplasztika során szerzett tapasztalataidról.
Hűtő tasak: Hűtőtasakra is szükséged lehet a melleid hűtéséhez, de vigyáznod kell, hogy a kötésed ne nedvesedjen át a hűtés közben.
Forróvizes palack vagy melegítő párna: Mivel a műtét után kissé emelkedett, félig ülő testhelyzetben kell majd feküdnöd, előfordulhat, hogy megfájdul a hátad. Ezen segíthet egy melegítő palack vagy párna.
Nedves törlőkendő és sminklemosó kendő: Segít frissen tartani magad a műtétet követő első időszakban, amikor nem fürödhetsz és zuhanyozhatsz.
Ételek: Vásárolj be gyorsan elkészíthető leveseket, shakeket, egészséges fagyasztott ételeket, pudingokat és egyéb ételeket, amelyeket könnyen és gyorsan elkészíthetsz. Főzhetsz előre is olyan ételeket, amiket le tudsz fagyasztani, ezzel is megkönnyítve a gyógyulást.
Kézi tükör: Jól fog jönni egy elérhető közelségben lévő tükör, amiben nézegetheted, hogyan gyógyulsz.
Hajgumi: Ha hosszú hajad van, akkor jól fog jönni néhány hajgumi, hogy ne zavarjon a hajad pihenés közben. A hajad műtét előtti befonása is jó alternatíva lehet zavaró hajszálak összefogására.
Sok puha párna: Ezek biztosítják, hogy kényelmesen tudj feküdni, hiszen sokat leszel ágyban.
Pizsama: Ha tudsz, válassz könnyedén levehető pizsamákat, hiszen mozgásod korlátozott lesz a műtétet követő időszakban.
Éjjeli lámpa: Ha nincs az ágyad közelében kislámpa, érdemes beszerezned egyet.
A műtét előtt mindenképp mosd le a körömlakkot a kéz- és lábkörmödről. Tegyél meg mindent annak érdekében, hogy a műtét előtti éjszakán nyugodtan tudj aludni, így kipihenten érkezhetsz a műtétre. Mivel a beavatkozás előtti napon valószínűleg nagyon izgatott, és ideges leszel, válassz valami olyan tevékenységet, amely közben relaxálhatsz. Mindenképp mosd meg a hajad, hiszen mellnagyobbítás után segítség nélkül nem fogod tudni elvégezni ezt a tevékenységet. Végy egy forró fürdőt vagy válassz bármilyen olyan tevékenységet, ami biztosítja, hogy nyugodtan tudd tölteni a műtét előtti éjszakát! A műtét napján ékszereidet és egyéb értékeidet hagyd otthon, nem lesz rájuk szükséged.
Lehet-e mellnagyobbító műtét előtt enni, inni?
Gyakran felmerülő kérdés, hogy lehet-e a műtét előtt inni, illetve műtét előtt meddig lehet enni. Ez összetett kérdés, hiszen függ a műtét időpontjától is, azonban elmondható, hogy altatás előtt enni nem szabad, míg altatás előtt inni mértékkel lehet. Ha reggel vagy délelőtt várható a műtét, akkor a műtétet megelőző napon este 8 óra után szilárd táplálékot már nem szabad fogyasztanod, hiszen az emésztés minimum 8 óráig tart, és teli gyomorral nem végezhető műtét, a műtét előtt evés nem biztonságos. Ráadásul fontos, hogy a műtét előtti éjszakát nyugalomban tudd eltölteni, a nehéz ételek pedig ezt nagymértékben megnehezíthetik. Igyál inkább egy nyugtató teát (levendula, citromfű), így másnap biztos a kipihent ébredés. Délutáni műtét esetén aznap reggel 7 óráig lehet csak enni és inni, utána már szigorúan tilos.
A műtét előtti napon 1,5-2 liter szénsavmentes ásványvíz fogyasztása javasolt, de délelőtti műtét esetén éjfél után már ezt sem szabad magadhoz venned, műtét előtt inni sem szabad már, hogy a gyomor teljesen üres, a műtét pedig komplikációktól mentes legyen. Délutáni műtét esetében még reggel 7-ig ihatsz, ezután azonban vizet sem fogyaszthatsz. Az sem jó, ha teljesen kiszáradva érkezel a műtétre, de fontos a szabályok betartása a biztonságod érdekében.
A mellnagyobbítást követően előfordulhat, hogy néhány napig levert, melankolikus leszel, ez akár az alkalmazott gyógyszerek mellékhatása is lehet. Ha a mellnagyobbítás után úgy érzed, hogy szomorú vagy, ne ijedj meg, mindez természetes. Ambivalens érzést kelthet benned, hiszen a műtét után örülnöd kellene, mégis az ellenkezőjét, levertséget érezhetsz.
Ennek több oka is lehet. Egyrészt az altatás mellékhatásaként is jelentkezhet melankólia vagy szomorúság, de az alkalmazott gyógyszerek is kiválthatják, amit csak megerősít a műtét előtt átélt stressz és az esetleges alváshiány. Ezek mindegyike felerősítheti az érzékenyebb oldaladat. Ha a mellnagyobbítás után úgy érzed, hogy nehezen tudsz elaludni, érzékeny, ingerlékeny, ideges, nyugtalan és fáradt vagy, tudd, hogy amint kiürülnek a szervezetedből az altatás során alkalmazott gyógyszerek, a rossz közérzeted is elmúlik majd, csupán türelmesnek kell lenned magaddal.
A felépülésed alatt melleidben érezhetsz hirtelen jelentkező, éles fájdalmat, melleid felszínén pedig bőrérzékenységet és bizsergő érzést egyaránt tapasztalhatsz. A mellnagyobbítás után, az alkalmazott behelyezési módtól függően a mellbimbó és az emlők érzékenysége változhat, sok esetben a mellek érzékelése fokozatosan tér vissza a felépülés során. A műtét után nagyon kis százalékban előfordul a mellbimbó érzékenységének csökkenése a mellek feszülése miatt, de idővel ez is elmúlhat. Bizonyos idő után a beültetett implantátumot teljesen sajátodnak fogod érezni, így fokozatosan visszatérhetsz a korábbi életviteledhez, a mozgáshoz és a sporthoz, ami segíthet abban, hogy újra önmagadnak érezd magad.
Fontos azonban, hogyha elhúzódó levertséget, szomorúságot tapasztalsz műtét után, akkor azt mindenképp jelezd orvosodnak vagy keress fel egy pszichológus szakembert, aki segít a mellnagyobbítás során létrejövő lelki folyamatok megélésében is.
Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy először értesülj akcióinkról, limitált tartalomért, VIP akciókért.
Csúcstechnológiás lézer- és anti-aging központunkban a komplex kezelésekre és az egészséges, esztétikus test elérésének támogatására törekszünk.